Historie

Návštěvní kniha

Napište nám
Vaše vzkazy:
2017-12-11 10:17:11 Od: Zdeněk Otradovec Vzkaz: Dobrý den, děkuji za informaci a link na budovu vojenských kasáren kde jsem v roce 1965 - 1967 trávil dva roky u pana majora Burdíčka, vzpomínám také pana praporčíka Haníka u fotogrametrické čety. Máte pěkně udělané přehledné webovky. Dostal jsem se
2016-05-16 18:59:54 Od: Dušek Vzkaz: Dobrý den, chválím nové stránky, moc se povedly! Stránky jsou jednoduché a přehledné. Už řadu let chodím na výstavy do muzea v Kolowratském zámku v RK a musím říci, že máte moc krásné předměty ve sbírkách. Díky moc za všechnu Vaši práci.
Návštěvní kniha

Hlavním okruhem jejího zájmu jsou hospodářské dějiny regionu, především textilního průmyslu a malých živností. V roce 2009 vyšla její knížka Malé mechanické tkalcovny v povodí Zlatého potoka v Orlických horách.

Historička spravuje muzejní archiv. V něm jsou uloženy např. pozůstalosti různých významných osobností z regionu, hudebniny, materiály k dějinám spolků, plány a mapy, osobní doklady, písemné i fotografické materiály k dějinám průmyslu, zemědělství i kultury v regionu. Nejedná se jen o historické dokumenty, ale i o zcela nový materiál v rámci dokumentace současnosti (například předvolební letáky politických stran).

Zajímavé je např. značné množství krásných katalogů a reklamních prospektů na nejrůznější zboží prodávané v době první republiky v obchodním domě Chocenský v Záměli u Potštejna.

V současné době se zpracovávají písemnosti ze Světlíkovy tkalcovny na Bysterských Dolech. Společně s etnografkou určuje nové přírůstky do historické podsbírky muzea. Jedná se většinou o předměty získané dary nebo vlastním výzkumem.

Informace