Tiskoviny

Návštěvní kniha

Napište nám
Vaše vzkazy:
2017-12-11 10:17:11 Od: Zdeněk Otradovec Vzkaz: Dobrý den, děkuji za informaci a link na budovu vojenských kasáren kde jsem v roce 1965 - 1967 trávil dva roky u pana majora Burdíčka, vzpomínám také pana praporčíka Haníka u fotogrametrické čety. Máte pěkně udělané přehledné webovky. Dostal jsem se
2016-05-16 18:59:54 Od: Dušek Vzkaz: Dobrý den, chválím nové stránky, moc se povedly! Stránky jsou jednoduché a přehledné. Už řadu let chodím na výstavy do muzea v Kolowratském zámku v RK a musím říci, že máte moc krásné předměty ve sbírkách. Díky moc za všechnu Vaši práci.
Návštěvní kniha

Historie

V roce 1971 zahájil tuto řadu Z. Káda seznamem obsáhlé sbírky preparovaných ptáků Karla Plachetky. Po dvanácti letech vyšel obdobný seznam starých tisků ve sbírkách Muzea a galerie Orlických hor (Z. Nespěchal). Od roku 1996 časopis vychází již pravidelně a slouží k publikování odborných prací s přírodovědnou tématikou. Časopis je registrován pod číslem ISSN 1213-4260. Do konce roku 2012 vyšlo v 19ti ročnících časopisu přes 100 článků. Redakční radu tvoří převážně externisté z různých oborů (pedagogové z vysokých škol, odborníci z muzeí, některé články recenzovali také zahraniční odborníci).

Poslání

Redakční rada se skládá z deseti odborníků z různých přírodovědných oborů. Větší část rady tvoří externisté (pedagogové z vysokých škol a odborníci z muzeí). Její snahou je udržet časopis na odborné výši, získávat odborně fundované články a studie z různých oborů přírodních věd tak, aby byl časopis stále v těsném kontaktu s nejnovějším děním v oboru. Periodikum je otevřeno studentům, kteří zde mohou publikovat výsledky diplomových a bakalářských prací. V časopisu dosud vyšlo více než 100 odborných statí. Je naším přáním, aby se časopis stal nejen předmětem zájmu odborných kruhů, ale také četbou všech, kteří se zajímají o přírodu a vědu obecně. Časopis vycházel okamžitě od svého vzniku jako recenzované periodikum a v tomto duchu pokračuje dosud. Pro větší pohodlí čtenářů byly články ze všech čísel převedeny do elektronické podoby (formátu pdf) a jsou zdarma a volně dostupné všem zájemcům z webových stránek muzea.

Redakční rada

Informace