Výstavní prostory muzea

otevřeno od
duben–květen, říjen
út - ne 9:00–12:00 a 12:30–17:00

červen–září
po - ne 9:00–12:00 a 12:30–17:00

Rychnov nad Kněžnou
II. patro Kolowratského zámku
Kolowratská 1

Tel.: 494 534 015
E-mail: moh@moh.cz

Hlavní výstavní prostory Muzea a galerie Orlických hor se nalézají v druhém patře východního křídla Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou. Každoročně jsou zde pořádány krátkodobé výstavy ze sbírek muzea.

Místním lidem i návštěvníkům z širšího okolí jsou poutavým způsobem zprostředkovávány nejnovější poznatky o regionu Orlické hory a Podorlicko. Výstavy jsou většinou monotematické a zabývají se tématy z oblasti historie, archeologie i přírodních věd.

Dospělí ocení krásné sbírkové předměty a zajímavé informace, děti se zase pobaví a poučí v malé dětské muzejní herně.

Výstavní sály muzea
Výstavní sály muzea

Nadcházející události

-

Od prosince každou první středu vstupné zdarma

Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že každou první středu v měsíci je vstup do všech našich poboček zdarma. Dále mají volný vstup každý den nově děti až do věku 10 let a senioři od 65 let. Těšíme se na vaši návštěvu. Více informací zde.

-

Výzva k připravované výstavě Velorex

V rámci připravované výstavy na téma Velorex vydává rychnovské muzeum výzvu veřejnosti. Ve formě daru či zápůjčky po dobu trvání výstavy (duben – říjen 2023) uvítáme:
- jednotlivé součástky vozítka Velorex, náhradní díly
- veškeré předměty a fotografie vztahující se k výrobě Velorexů včetně doplňkové produkce podniku (radiátory Elor, dětské cyklistické sedačky, zrcátka, nábytkové kování, sidecary a další)
- upomínkové předměty a hračky s tématem Velorex
- reklamy, katalogy, plány či návody
- osobní vzpomínky s možností pořízení záznamu
Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle 494 534 450 nebo na e-mailu: blahova@moh.cz či dostalova@moh.czDěkujeme za pomoc a sdílení výzvy.