Výstavní prostory muzea

otevřeno od
duben–květen, říjen
út - ne 9:00–12:00 a 12:30–17:00

červen–září
po - ne 9:00–12:00 a 12:30–17:00

Rychnov nad Kněžnou
II. patro Kolowratského zámku
Kolowratská 1

Tel.: 494 534 015
E-mail: moh@moh.cz

Hlavní výstavní prostory Muzea a galerie Orlických hor se nalézají v druhém patře východního křídla Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou. Každoročně jsou zde pořádány krátkodobé výstavy ze sbírek muzea.

Místním lidem i návštěvníkům z širšího okolí jsou poutavým způsobem zprostředkovávány nejnovější poznatky o regionu Orlické hory a Podorlicko. Výstavy jsou většinou monotematické a zabývají se tématy z oblasti historie, archeologie i přírodních věd.

Dospělí ocení krásné sbírkové předměty a zajímavé informace, děti se zase pobaví a poučí v malé dětské muzejní herně.

Výstavní sály muzea
Výstavní sály muzea

Nadcházející události

-

Otevření expozic od 3. května 2021

Dle nařízení vlády budou od 3. května 2021 znovuotevřeny všechny expozice a výstavní prostory naší instituce. Z technických důvodů nebude k tomuto datu otevřena Orlická galerie. Prosíme o dodržení všech platných hygienických nařízení v muzejních prostorách (zakrytí dýchacích cest respirátorem FFP2 a vyšší třídy či jeho ekvivalentem z nanomateriálů, udržení rozestupů 2 m, desinfekce rukou, bezkontaktní platba v případě její možnosti). Těšíme se na vaši návštěvu. 

-

Ruce vzhůru! - Stopa. Staň se detektivem a vyřeš zločin! Zbraně východočeských puškařů. Četnická stanice za první republiky

Výstava zahrnuje dvě zapůjčené výstavy a nově vytvořenou expozici k četnické stanici, která představuje fungování četnictva v našem regionu, jeho poslání, vybavení a výstroj a seznámí návštěvníky s konkrétními případy, které četnictvo řešilo na základě dobových kronik a novinových zpráv.

-

Tvůrčí dílna "Na stopě!"

Aby mohl být lupič či zloděj odhalen, je nutného ho vystopovat a právě na stopy se během dílny zaměříme. Vyzkoušet si tak budete moci odlití zvířecí stopy pomocí sádry, ale i si vybranou vyrobit pomocí techniky linorytu. Dílna je vhodná pro děti od 6 let a jejich rodiče.