Opočno v zrcadle času

Červen a září
so a ne 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00

Červenec a srpen
út - ne 9:00 -12:00 a 12:30 - 17:00

Opočno
U zvonice 55
Tel.: 494 668 111
E-mail: infocentrum@opocno.cz

Město Opočno bylo od pradávna důležitým strategickým bodem střežícím hlavní komunikaci do Kladska. Prví písemná zmínka o tomto místě pochází z Kosmovy kroniky a je vročena do 11. století. To samo hovoří o jeho významu, neboť drtivá většina měst východních Čech, včetně Hradce Králové, je prvně zmiňována až ve století třináctém.

Opočno bylo již Kosmových časech opevněno, což dokázal i rozsáhlý archeologický výzkum. Jak vypadalo hradiště Opočno ale také jaké byly další důležité etapy v jeho vývoji? Na to vše odpovídá expozice "Opočno v zrcadle času".

Expozice má však i druhý rozměr, a tím je místo, v němž se nachází. Veškeré exponáty, včetně velkého modelu Opočenské Hradby, na který se dá i vstoupit, jsou umístěny v autentických prostorách jednoho z nejstarších městských domů v Opočně. Stavba sama se tak stává unikátním exponátem nesoucím svědectví o způsobu bydlení našich předků.

Expozici "Opočno v zrcadle "času vytvořilo Muzeum a galerie Orlických hor v roce 2018 a její provoz je zajišťován městem Opočno.
 

Opočno
Opočno