-
Muzeum krajky Vamberk

Tvůrčí dílna ve spolupráci s Českým výborem pro UNICEF na téma „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“

Projekt „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ již trvá několik let a účastnily se ho mnohé organizace, ale svými panenkami přispěly i slavné osobnosti. Každá z panenek představuje jedno skutečné dítě z rozvojové země. To bude z utržených peněz z prodeje panenky proočkováno proti šesti hlavním dětským smrtelným chorobám.

-
Orlická galerie

Prázdninová výtvarná dílna na téma "Grafické techniky"

Přijďte do Orlické galerie odhalit svět grafiky. Během dílny si vyzkoušíme hravý linoryt (techniku tisku z výšky) a jemnou suchou jehlu (technika tisku z výšky). Dílna je vhodná pro děti od 8 let a dospělé.

-
Sýpka - Muzeum Orlických hor

Na kole přes Rumunsko do Bosny - druhá část

Martin Adámek je cestovatel, který během svých expedic na kole, lehokole a koloběžce navštívil mnoho evropských zemí a najel tisíce kilometrů.

-
Orlická galerie

Prázdninová výtvarná dílna na téma "Nemocnice plyšáků"

Stůně váš plyšový kamarád? Potřebuje novou záplatu či jen ozdobu? Přijďte do naší nemocnice, kde najdeme lék na každou bolest. Plyšáčka vyšetříme a společně se domluvíme na jeho léčbě. Již nepoužívané plyšáčky je možné do naší nemocnice také darovat. Rádi jim nalezneme nový domov. Dílna je určená pro děti od 8 let a jejich rodiče, kteří se nebojí zapojit do společné opravy. Dílna je vhodná i pro dospělé.

-
Orlická galerie

Prázdninová výtvarná dílna na téma "Poznej známou krajinu jinak"

Mnohá známá místa našeho okolí už skoro ani nevnímáme. A přece jen jde obyčejná procházka prožít jinak, a to pomocí přírody a výtvarného umění. Místo procházky bude určeno dle počasí. Délka procházky bude maximálně 3 km. K procházce není možné se přidat během dne. Sraz ve vstupní hale Orlické galerie v 10 hodin. Nutné vhodné oblečení do přírody a pevná obuv. V případě deště se akce bude konat v prostorách Orlické galerie v II. patře Kolowratského zámku. Dílna je vhodná pro děti od 6 let a dospělé.

-
Muzeum krajky Vamberk

Slavnostní vernisáž výstavy Stanislavy Losové a velká módní přehlídka

Slavnostní zahájení výstavy Stanislavy Losové a velká módní přehlídka, na které představí vedle hlavní autorky Stanislavy Losové svou tvorbu též návrhářky Helena Fejková, Jitka Šedová a další.

-
Orlická galerie

Vernisáž letních výstav v Orlické galerii

Srdečně Vás zveme na vernisáž letních výstav do Orlické galerie, která proběhne v pátek 21. června 2019 od 17 hodin v Orlické galerii (2. patro Kolowratského zámku). Během vernisáže budou otevřeny výstavy „Robin Kaloč: výběr z malířských a grafických cyklů“ a „Města, obce a památná místa našeho kraje na kresbách Jana Venuta“. Úvodní slovo k výstavám pronesou MgA. Robin Kaloč, PhDr. Karel Jaroš a Mgr. Aleš Veselý, Ph.D. V hudebním doprovodu vystoupí klarinetové trio ve složení Lukáš Verner, Imrich Dioszegi a Ondřej Holeček pod vedením Mgr. Pavla Linhy. Během vernisáže bude taktéž představena publikace „Jan Antonín Venuto a jeho dílo“.

-
Synagoga

RNDr. Jiří Grygar, CSc.: Pohledy do nebe

Vědecký čtvrtek se tentokrát výjimečně přesouvá na úterý! Populární a popularizační přednáška Jiřího Grygara Vám ukáže zákoutí blízkého i vzdálenějšího vesmíru, tak jak se na ně můžeme dívat díky moderní špičkové technice.

-
Sýpak - Muzeum Orlických hor

Rokytnická Muzejní noc: tentokrát na téma hvězdy


Srdečně Vás zveme na Rokytnickou Muzejní noc: tentokrát na téma hvězdy, která proběhne v sobotu 15. června 2019 od 18 hodin v Sýpce – Muzeu Orlických hor. Níže v textu naleznete program akce:

18:00 – Začátek akce
18:30 – Ukázka pečení masa v jámě – příprava
19:30 – Folkové duo Půl-ka
20:30 – Ukázka pečení masa v jámě – vyjmutí masa
21:30 – Odjezd autobusu směr Panské pole (od Nákupního střediska)
22:00 – Komentované pozorování noční oblohy na Panském poli
23:00-23:30 – Odjezd autobusu z Panského pole zpět do Rokytnice v Orl. horách

Během akce pro Vás bude připravený doprovodný program v podobě výroby papírových kaleidoskopů (s sebou ruličku od toaletního papíru), posezení při svíčkách pod ořechem, cvrnkání kuliček a další. Těšit se můžete také na zákusky a občerstvení z pekařství Sázava. V případě zatažené oblohy proběhne místo komentovaného pozorování noční oblohy ukázka pozorovací techniky a tematická beseda s promítáním. V případě nepřízně počasí může dojít ke zrušení některých bodů programu!
 

-

Botanická vycházka do Borku v Albrechticích nad Orlicí

Letošní druhá vycházka botanika Mgr. Jana Doležala do Borku v Albrechticích nad Orlicí za místní zajímavou květenou. Sraz účastníků 14. června 2019 u autobusové zastávky Albrechtice nad Orlicí "U lesa" v 15 hodin. Přesná trasa bude dle počasí upřesněna. V případě nepříznivého počasí bude exkurze zrušena.

-
Synagoga

Mgr. Aleš Kuběna, Ph.D.: Reversní teorie her

Co je to reversní teorie her? Jakým způsobem hry ovlivňují nás a naši společnost a jak nám může pomoci věda studující jejich pravidla? Co s tím má společného matematika a biologie? To a mnoho dalšího zajímavého se dozvíte na popularizační čtvrteční přednášce biologa Aleše Kuběna.

-
Orlická galerie

Tvůrčí dílna na téma "Tisk linorytu na plátěnou tašku"

Plátěná taška je neocenitelný pomocník. Je skladná, ekologická a univerzální. A dokonce se může stát i prostorem pro vaše umělecké vyjádření. Přijďte si druhou červnovou sobotu ozdobit plátěnou tašku vlastním linorytem. Všechny materiály, včetně plátěných tašek, budou k dostání na místě. Dílna je vhodná pro děti od 8 let a dospělé.